Hale magazynowe i produkcyjne

Hale magazynowe oraz produkcyjne posiadają współcześnie wszechstronne zastosowanie. Ponieważ specyfika branży handlowej wymaga tego, by przestrzeń do przechowywania towarów była jak największa, natomiast zakłady produkcyjne stale zwiększają zatrudnienie - konieczne jest poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie korzystanie z hal magazynowych tworzonych od podstaw, dopasowanych do konkretnych oczekiwań, a przy tym - powstających w krótkim okresie czasu.

Zadaszone hale produkcyjno magazynowe pozwalają w pełny sposób wykorzystać powierzchnię użytkową. Łatwo też przeprowadzić ich rozbudowę, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Oczywiście decydując się na zainwestowanie w tego typu obiekt warto pamiętać o konieczności zdobycia elementarnych pozwoleń. Chyba, że zdecydują się Państwo na usługi naszej firmy - wówczas zezwolenia oraz wszelkie formalności są załatwiane przez naszych specjalistów. Jak jednak wygląda proces wznoszenia hali magazynowo - produkcyjnej?

Projekt hali od podstaw

Podczas kompleksowej realizacji projektów korzystamy z innowacyjnej technologii budownictwa modułowego. Pozwala to każdorazowo osiągnąć zadowalające rezultaty w czasie nieporównywalnie krótszym, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnej budowy. W sytuacji, gdy gotowy jest projekt - konieczne jest przygotowanie działki, upewnienie się, że warunki są odpowiednie. Działania obejmują w tym wypadku wyrównanie powierzchni terenu - jego profilowanie, a także kształtowanie powierzchni specjalnie pod budowę hali. Teren powinien też zostać utwardzony - dopiero wówczas może rozpocząć się zwożenie wszystkich stalowych prefabrykatów. Po dostarczeniu elementów są one składane na miejscu. Dużą zaletą hal magazynowych z gotowych prefabrykatów jest to, że konstrukcje stalowe mogą być tworzone niezależnie od pory roku. Całość prezentuje się estetycznie i nowocześnie, ale główną zaletą hal jest ich pojemność oraz funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji.

W nowoczesnych halach magazynowych przechowywane mogą być niemal wszystkie rodzaje towarów - od surowców i prefabrykatów, na elektronicznych i mechanicznych urządzeniach kończąc. Zadaszone obiekty gwarantują bezpieczeństwo magazynowania. Dodatkowym atutem takich obiektów pozostaje to, że niemal w każdym momencie mogą być one rozbudowane o kolejne moduły. Jest to więc idealna inwestycja w przypadku rozwijających się przedsiębiorstw - niezależnie od branży.